AKADEMIA FARMACEUTY KLOSTERFRAU

Zapraszamy do udziału:

Zarejestruj się, używając kodu, który otrzymałeśod Przedstawiciela Klosterfrau

Przejdź trzy szkolenia, rozwiąż testy wiedzy

Odbierz upominek: wizytownik + etui na pióro

Szkolenia dostępne w Akademii Farmaceuty Klosterfrau:

Program AKADEMIA FARMACEUTY KLOSTERFRAU trwa od 31.08.2021 do 07.11.2021. W ramach aktywnego konta na platformie farmacja.edu.pl możesz korzystać z innych szkoleń dostępnych w ramach serwisu. Zobacz regulamin programu.

1. Wprowadź kod dostępu

2. Uzupełnij dane nowego konta

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj

Nasic® i Nasic kids®
Charakterystyka Produktu Leczniczego Nasic i Nasic KidsNasic, (0,1 mg + 5,0 mg)/dawkę, aerozol do nosa, roztwór. Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu, co odpowiada 0,10 g) zawiera 0,1 mg ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum) i 5,0 mg deksopantenolu (Dexpanthenolum). Wskazania: Produkt leczniczy nasic jest wskazany w objawowym leczeniu niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz po przebytej operacji nosa – dla pobudzenia gojenia się błony śluzowej i poprawy drożności nosa. Produkt leczniczy nasic jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na chlorowodorek ksylometazoliny, deksopantenol lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Suche zapalenie błony śluzowej nosa, po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub innych operacjach przebiegających z odsłonięciem opony twardej. U dzieci w wieku poniżej 6 lat. Produkt leczniczy nasic zawiera chlorek benzalkoniowy dlatego nie powinien być stosowany przez osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na tę substancję konserwującą. Podmiot odpowiedzialny: MCM Klosterfrau Healthcare sp. z o.o. Nasic kids, (0,05 mg + 5,0 mg)/dawkę, aerozol do nosa, roztwór. Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu, co odpowiada 0,10 g) zawiera 0,05 mg ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum) i 5,0 mg deksopantenolu (Dexpanthenolum). Wskazania: Produkt leczniczy nasic kids jest wskazany w objawowym leczeniu niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz po przebytej operacji nosa – dla pobudzenia gojenia się błony śluzowej i poprawy drożności nosa. Produkt leczniczy nasic kids jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na chlorowodorek ksylometazoliny, deksopantenol lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Suche zapalenie błony śluzowej nosa, po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub innych operacjach przebiegających z odsłonięciem opony twardej. U dzieci w wieku poniżej 2 lat. Produkt leczniczy nasic kids zawiera chlorek benzalkoniowy dlatego nie powinien być stosowany przez osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na tę substancję konserwującą. Podmiot odpowiedzialny: MCM Klosterfrau Healthcare sp. z o.o.

Soledum® forte
Nazwa i postać farmaceutyczna: Soledum® forte, kapsułki dojelitowe, miękkie. Skład: Jedna kapsułka dojelitowa, miękka zawiera 200 mg cyneolu (Cineolum). Substancja pomocnicza, która ma istotne znaczenie dla właściwego stosowania produktu leczniczego: sorbitol. Jedna kapsułka dojelitowa, miękka zawiera 17 mg sorbitolu. Wskazania do stosowania: Jako środek wykrztuśny w produktywnym kaszlu. Leczenie wspomagające ostrego, nieropnego zapalenia zatok. Dawkowanie: Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 kapsułka 3 razy na dobę. W kontynuacji terapii lub długotrwałym leczeniu 1 kapsułka 2 razy na dobę. Sposób podawania: Podanie doustne. Przeciwwskazania: Nie należy stosować Soledum® forte u osób ze stwierdzoną nadwrażliwością na cyneol lub którąkolwiek substancj pomocniczą, w przypadku występowania krztuśca lub pseudo-krztuśca, u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 12 lat. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Soledum® forte należy stosować ze szczególną ostrożnością w przypadku chorób związanych z nadwrażliwością dróg oddechowych. Soledum® forte nie może być stosowany u pacjentów z rzadką dziedziczną nietolerancją fruktozy. Jedna kapsułka leku Soledum® forte odpowiada 0,0015 jednostkom chlebowym. Należy skonsultować się z lekarzem jeśli objawy utrzymują się dłużej niż tydzień, jeśli występują zaburzenia oddychania, gorączka lub pacjent odkrztusza ropną lub krwawą wydzielinę. Działania niepożądane: Zaburzenia układu immunologicznego. Rzadko: reakcje nadwrażliwości, np. obrzęk twarzy, świąd, zaburzenia oddychania, kaszel. Po wystąpieniu pierwszych oznak któregokolwiek z objawów nadwrażliwości, należy niezwłocznie przerwać stosowanie Soledum® forte. Zaburzenia żołądka i jelit. Niezbyt często: np. nudności, biegunka. Rzadko: np. dysfagia (trudności w połykaniu). Podmiot odpowiedzialny: M.C.M. Klosterfrau Healthcare sp. z o.o., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane przez URPL nr: 25445. Kategoria dostępności: OTC- lek wydawany bez przepisu lekarza.

Femannose® N
Skład: 2 g D-mannozy wyrób medyczny